Зазвичай людина, яка «сидить нагорі», повинна керувати всією командою як з технічними, так і нетехнічними знаннями. DevOps Engineer – перспективна спеціалізація, яка надає широкі можливості для професійного розвитку. Почати може кожен, кого приваблює робота над створенням ПЗ і хто хоче розуміти всі ланки життєвого циклу програми для створення якісного та затребуваного продукту.
- Майндсет девопса заточений на те, що в поняття “краще” немає меж.
- Безперервна інтеграція та безперервне розгортання — ключова частина методології DevOps.
- Звісно, базово так, але це спрощує можливість стати девопсом.
- Це фундаментальний інструмент, який ви маєте знати, аби відстежувати та керувати кожною зміною у вихідному коді та інших файлах.
- Цей підхід сприяє зниженню ризику помилок та покращенню якості програмного забезпечення, а також швидкому впровадженню нового функціоналу.
Спробуйте мануально, а пізніше — автоматично, підключаючи моніторинг та бекапи. На кожному етапі ви маєте “погратися” з конфігурацією проєкту. Це дозволить вам побачити, на що впливають ті чи інші налаштування і де в системі шукати помилки.
Agile: Scrum / Kanban
Нижче навели деякі з робочих ролей, важливих обов’язків та необхідних навичок фахівців зі сфери. Вона містить виняткові ролі та обов’язки під завдання конкретної організації. Стосується абстрактних задач, з якими ви теж можете стикнутися. З іншого — спробуйте побачити в цьому можливість нестандартно, креативно підійти до вирішення завдання. Сьогодні налаштовуєш мережу, завтра — проєктуєш інфраструктуру чи запускаєш проєкт у хмарному середовищі. Це досить непоганий результат як для поточного стану українського ІТ.
Ми допомагаємо мотивованим початківцям отримати необхідні знання та навички для потужного старту в ІТ. Наші випускники отримують теоретичні знання та практичний досвід, які дозволяють їм впевнено почуватися на реальних проєктах. Отримана інформація дозволить вам сформувати повноцінне уявлення про напрямок DevOps, а також спланувати свій розвиток у даній царині. Якщо ви — вже досвідчений зубр DevOps — у такому випадку варто підписатися на CNCF, Hashicorp, Monitorama конференції й чекати апдейтів. Якщо ви — DevOps Manager — в такому випадку конференція DevOps Days саме для вас. Третє — потрібно вибрати свій стек, і свій набір технологій.
Яку Кар’єру Може Побудувати Devops-інженер?
Моя рекомендація — AWS, Terraform, Kubernetes, Prometheus Stack, EFK. Звучить просто, на ділі — адище з купи інформації, великий поріг входження і навчання не менше ніж рік. Якщо розпорошуватися і додати ще фішечок — є ймовірність закінчити навчання в той момент, коли технологія застаріла і більше нікому не потрібна. Професіонал з безпеки в DevOps має близько 2-3 років досвіду у сфері безпеки ІТ-інфраструктури. Спеціаліст відповідає за безпеку, оцінює її та створює план протидії загрозам. Зміни та адаптація до нового може бути болісною для багатьох організацій.
DevOps-інженер відповідає за безперебійну роботу ІТ-інфраструктури компанії. Він працює із розробниками над розгортанням та управлінням змінами коду. А також з командами, що відповідають за експлуатацію, аби забезпечити безперебійну роботу систем. Щоб бути успішним у цій ролі, спеціаліст повинен глибоко розуміти процеси розробки, експлуатації та мати технічний досвід.
Наприклад, для QA ця цифра становить 109.6, FrontEnd – 109.1, Java – forty six.3, Node.js – 33.9, .NET – 32.2, Python – 26.4. Може, комусь цікава буде вакансія DevOps-а (senior) з релокацією в Угорщину? Важливе знанням німецької devops вакансії мови С1,або хоча б В2, англійська по замовчуванню. Незважаючи на те, що технології розвиваються, проте в цій сфері є речі, які дуже довго залишаються сталими. В будь-якому випадку, цей матеріал допоможе обрати оптимальний шлях до бажаної посади.
Тобто, її не «нав’язали» згори, вона логічно розвинулась у середовищі практиків. Це CI/CD системи, які допомагають в роботі з безперервною інтеграцією нового коду та безперервною доставкою нової версії продукту користувачам. Досвід адміністрування зазвичай закриває частину Ops, тож для початку потрібно лише розібратися з Dev. Супер детально можна ознайомитися на Github — у відмінному roadmap для вивчення та підготовки, а я зроблю акцент на найважливіших аспектах і галузях знань. Загалом, кожна організація впроваджує DevOps відповідно до своїх потреб.
Які Бувають Devops-практики?
Розробник ПЗ в DevOps повинен мати досвід написання якісного коду протягом 2-3 років. Фахівець має працювати з такими інструментами керування версіями ПЗ, як Git, https://wizardsdev.com/ SVN тощо. DevOps Software Developer повинен глибоко розуміти різні етапи процесів розробки ПЗ. Що саме вони роблять і чим відрізняються від Agile-інженерів?
Також CI/CD допомагає полегшити співпрацю між розробниками та іншими командами, як-от тестувальники та спеціалісти з інфраструктури. В результаті цей підхід сприяє постійному покращенню програмного забезпечення і швидкому реагуванню на зміни в бізнесових та ринкових умовах. Це лише частина тих необхідних навичок і знань для розуміння професії. Можна почати з навчання основ методології DevOps на курсі NT-DevOps. Крім цього Навчальний центр «Мережні Технології» надає й інші курси, пов’язані з DevOps.
Вато знати принципи роботи операційних систем, концепції побудови мережі, стандарти POSIX. Потрібні навички роботи з файловою системою, сокетами, віртуалізацією, керуванням пам’яттю, введенням та виведенням, процесами. Знадобиться вміння роботи з терміналом на різних операційних системах.
Білд-інженер – це скоріше роль, яку можна виконувати на проекті. Зараз так називають людей, які відповідальні за CI/CD. Безперервна інтеграція та безперервне розгортання — ключова частина методології DevOps. Тож треба освоїти інструменти GitLab, Jenkins, GitHub actions або подібні.
А для того, щоб вивчити 2-3 нові технології, або повторити знання, готуючись до співбесіди, підійде Пакет Стартовий. Цей підхід сприяє зниженню ризику помилок та покращенню якості програмного забезпечення, а також швидкому впровадженню нового функціоналу. Linux – сімейство операційних систем з відкритим вихідним кодом. Вам потрібно знати основи лінукс, включаючи встановлення, налаштування та підтримку даної ОС. Найчастіше у вакансіях зустрічаються саме Ubuntu, CentOS та Red Hat.
Завдяки контейнерам додатки стають ізольованими і запускаються окремо – кожен на своїй віртуальній машині. Якщо відбувається збій, не потрібно витрачати час на пошук причини. Тому методику DevOps запровадили в якості «з’єднувального елементу» між двома командами задля покращення результату та підвищення швидкості процесів. Фахівець з DevOps особливо необхідний, коли на проєкті є проблеми зі стабільністю, масштабуванням, або коли процес створення продукту надто затягується. Методології розроблення ПЗ, котрі є фундаментальними в роботі девопс спеціалістів, оскільки вони визначають засади, на яких базуються усі процеси в команді. GitHub, GitLab та Bitbucket – це вебсховища, в яких зберігається код вашого проєкту, над яким працює команда.
Розпочати можна з DevOps Roadmap де в зрозумілій формі викладено, що саме треба знати, з чого почати. Щоб опанувати професію девопс інженера та претендувати на посаду Senior DevOps, треба постійно вчитися та опановувати інструментарій та технології, які постійно розвиваються. Найцікавіше, що методологія DevOps стала відповіддю на потреби розробників, проджект-менеджерів, системних адміністраторів.
DevOps інженерам потрібна англійська (бажано Intermediate та вище) для гарного розуміння технологій, з якими вони працюватимуть, читання мануалів і т. Д., адже більшість документацій та корисних статей йдуть саме мовою Туманного Альбіону. Також English потрібен для успішної комунікації з іноземними замовниками / членами команди тощо. Одна з важливих переваг докеру – він дозволяє створити одне середовище для розроблення, на яке не будуть впливати ОС та особисті програмно-апаратні налаштування розробників. Це полегшує не тільки розроблення, а й процес випуску продукту, оскільки на релізі ПЗ матиме значно менше конфліктів і проблемних ситуацій.